Logo
Fabryka Palet powstała z myślą o tych którzy lubią innowacyjność, niestandardowość.najprostsze ale najlepsze rozwiązania.

Follow Me:

Fabryka Palet…meble z palet - Fabryka Palet
1
post-template-default,single,single-post,postid-1,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.7,side_area_slide_with_content,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Fabryka Palet…meble z palet

 

 

 

 

Fabryka Palet powstała z myślą o tych którzy lubią innowacyjność, niestandardowość, najprostsze ale najlepsze rozwiązania. Fabrykę tworzą Agnieszka i Łukasz, którzy zainspirowani  stylem skandynawskim postanowili nadać starym przedmiotom nowe życie. Aby tworzyć meble z recyklingu nie trzeba być stolarzem, aby sobie z tym doskonale poradzić. Produkty z których tworzą dają wiele możliwości,  potrzeba jedynie odrobinę wyobraźni.  FP pokazuje jak w prosty sposób można uzyskać niesamowite aranżacje. Lubimy otaczać się przedmiotami niepowtarzalnymi i wyjątkowymi. Budowa nowych i renowacja starych mebli to fantastyczne pole dla naszej kreatywności.

Pierwsze palety zostały stworzone w połowie XX wieku przez szwedzką firmę BT Industries. Z palet czy skrzynek można zrobić niemalże wszystko; stoły, stoliki, łóżka,  siedziska, półki, kwietniki i wiele wiele innych. Euro-palety i skrzynki dają nam ogromne możliwości, takie meble pasują zarówno do stylu eko jak i  skandynawskiego. Mogą się sprawdzić we wnętrzach jak i w ogrodach czy na tarasach. Meble z palet maja rustykalny urok ale można poprzez jaskrawe kolory nadać im również nowoczesnego stylu.

Aby zabrać się za taką twórczość, oprócz samego pomysłu potrzebna jest jeszcze dobra lokalizacja na ,,warsztat”, może być nią garaż, strych czy nieużywany pokój z oświetleniem i dostępem do prądu. Dodatkowo trzeba się zaopatrzyć w urządzenia takie jak szlifierka, wiertarka i wkrętarka. kolejną istotną rzeczą są surowce i tu mogą zacząć się trudności, jednak przy odrobinie wysiłku uda nam się je pokonać. Paletę czy skrzynkę należy wyczyścić, osuszyć, usunąć drzazgi i nierówności. Oszlifować boki, zaimpregnować i pomalować. Do wykończenia przydadzą się również młotek, gwoździe, śrubokręt jak i lakiery, bejce, farby i do roboty.

Jeśli lubicie oryginalność to FP tworzy wszystkie meble własnoręcznie, nadając starym przedmiotom nowe życie.

Chcecie zamówić meble napiszcie na : skrzynka@fabrykapalet.com

Znajdziecie nas na:

   

Komentarze

KomentarzeLoading...